skiba plac logo
Gazowane lody i fantazyjne serwetki- czyli jak przygotować imprezę karnawałową

Gazowane lody i fantazyjne serwetki- czyli jak przygotować imprezę karnawałową

2016-12-30


Zbliża się karnawał. To czas kiedy częściej organizujemy przyjęcia i kolacje w gronie przyjaciół i rodziny. Każdy chce dobrze wypaść przed znajomymi, prawda? Dlatego mamy dla Was kilka wskazówek jak się przygotować do domowego przyjęcia. Podpowiemy także, czym można zaskoczyć gości w domu, a także od czego zacząć rozmowę. Oto nasze propozycje.

Stoliczku! Nakryj się!
Niestety nie mamy czarodziejskiej mocy i musimy poradzić sobie sami, ale spokojnie każdy sobie poradzi. Zacznijmy od obrusu. Jest praktyczny- po imprezie łatwiej zebrać okruszki ze stołu, a stół nie niszczy się od kieliszków czy talerzy. Stanowi także doskonałą dekorację. Biel jest klasyczna i pasuje do wszystkiego, łatwo dobrać do niej pozostałe dodatki. Pamiętajmy o jednej zasadzie: biały obrus pozwala na kolorową czy bogato zdobioną zastawę i dodatki, kolorowy- wymaga jednobarwnej i stonowanej.

Zastawa
Należy ją dostosować do menu. Jeśli na stole zagoszczą tylko smaczne przekąski- choćby patera z wędlinami, czy koreczki z kabanosów- wystarczy podstawowy zestaw dwóch widelców, dwa talerzyki oraz zestaw kieliszków i szklanek. Jeśli w planach jest danie na ciepło należy zadbać o odpowiednie naczynia oraz sztućce, zwłaszcza jeśli zamierzamy podać deser. Sztućce układa się w kolejności użycia.

Dekoracje
Serwetki- zdobią i służą celom higienicznym. Układamy je po lewej stronie talerza lub na nim. Możemy składać je na skos, zwijać w rulonik, a także tworzyć inne bardziej wyszukane kształty o ile pasują do pozostałych elementów nakrycia.
Świeczki- obowiązkowo powinny znaleźć się na każdym stole, sprawiają, że kolacja nabiera wyjątkowego nastroju. Można je wykonać samemu używając małych słoików ozdobionych dowolną pasującą wstążką, do których wkładamy podgrzewacze.

Gazowane lody
Czym zaskoczyć gości? Oczywiście można przygotować fantazyjne serwetki i kwiaty na talerzu, ale zupełnym hitem jest kuchnia molekularna. Choć dania wymagają większej ilości pracy i czasu aby wypróbować tą technikę, nie trzeba mieć specjalnego sprzętu, ani też własnego laboratorium. W sieci można znaleźć wiele ciekawych przepisów kulinarnych z jej użyciem. Molekularne spienione sosy, pianki serwowane do alkoholu lub gazowane lody z pewnością zaskoczą i zachwycą Twoich gości.
Porozmawiajmy o pogodzie
Zostawmy ten temat może na inne spotkania. Podczas przyjęcia rozmawiajmy o zainteresowaniach, najnowszych filmach, planach wakacyjnych, wydarzeniach kulturalnych. Starajmy się unikać rozmów o polityce, bo różnice poglądów mogą popsuć miłą atmosferę.
A przede wszystkim… uśmiechnijmy się i cieszmy się spotkaniem przy stole. Nawet, jeśli popełnimy jakąś gafę, nic się nie stanie. Ważne, by atmosfera imprezy niosła ze sobą mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń.

Tymczasem
Szczęśliwego Nowego Roku